JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAktualnościAktualności Biura Maklerskiego
Drukuj Poleć A A

Aktualności Biura Maklerskiego

Brexit – referendum w Wielkiej Brytanii

22.06.2016 12:30

23 czerwca 2016 Brytyjczycy zdecydują w kwestii swojego pozostania bądź wyjścia z Unii Europejskiej. Dotychczasowe sondaże opinii publicznej nie pozwalają na jednoznaczne wskazanie wyniku jutrzejszego referendum. Ewentualny Brexit będzie miał najprawdopodobniej olbrzymi wpływ na wymianę handlową, przepływ kapitałów oraz siły roboczej miedzy UE a Wielką Brytanią. Trudne do oszacowania skutki gospodarcze wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz jego przebieg, spowodują niepewność na rynkach finansowych, a co za tym idzie podwyższoną zmienność, która na lewarowanym rynku, jakim jest rynek forex, może być szczególnie niebezpieczna. Zawirowania na rynkach finansowych będą dodatkowo potęgowane przez status Londynu, który postrzegany jest jako globalne centrum finansowe oraz wysoki udział usług bankowych i ubezpieczeniowych w brytyjskim PKB.

 

13 czerwca 2016 roku Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w swoim komunikacie zwrócił uwagę inwestorom obecnym na pozagiełdowym rynku instrumentów pochodnych o ryzyku nadzwyczajnej zmienności notowań walut oraz ewentualności występowania tzw. luk cenowych.

Mając na względzie powyższe Biuro Maklerskie Alior Banku w celu ochrony interesów swoich Klientów zwiększyło w ostatnim terminie wysokość wymaganych depozytów zabezpieczających. Spodziewane jest znaczne ograniczenie płynności rynku oraz duża zmienność cen. Należy oczekiwać szerszych niż normalnie spreadów oraz ograniczenia bądź braku płynności. Realizacja zleceń może wiązać się poślizgami oraz opóźnieniami szczególnie w czasie ukazywania się informacji o wynikach głosowania. Pragniemy przypomnieć, że dostępność jak również jakość cen będzie zależała od cen przekazanych przez dostawców płynności dla poszczególnych instrumentów.  

 

Pierwsze sondaże exit poll dotyczące głosowania wg. prognoz mogą pojawić się w czwartek ok godziny 19.00. Ostateczne wyniki mogą być podane nawet w nocy z czwartku na piątek (23.06 i 24.06.2016). Prosimy więc o dostosowanie swojej strategii inwestycyjnej do dodatkowego ryzyka, które z jednej strony jest trudne do oszacowania pod kątem ewentualnych skutków finansowych, z drugiej natomiast, może ziścić się w każdej chwili, ponieważ nie ma jednej potwierdzonej godziny publikacji wyników referendum.

 

Zgodnie z komunikatami otrzymanymi od dostawców płynności sugerujemy dokładną weryfikację ustawionych na rachunkach zleceń oczekujących (stop, limit, stop loss i take profit) ze względu na możliwość realizacji po kursach znacznie odbiegających od cen ustanowionych w tych zleceniach oczekujących.

powrót
Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę