JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAktualnościAktualności Biura Maklerskiego
Drukuj Poleć A A

Aktualności Biura Maklerskiego

Zamiana depozytów zabezpieczających

03.11.2016 12:40

Szanowni Państwo,

 

w związku z wyborami prezydenckimi w USA planowanymi na 8.11.2016r. oraz ryzykiem zwiększenia zmienności i ograniczonej płynności, Biuro Maklerskie Alior Banku informuje, iż zmianie ulegną poziomy depozytów zabezpieczających instrumentów finansowych. Zmiany dotyczą wszystkich pozycji oraz zleceń – otwartych/utworzonych zarówno przed jak i po wskazanym przez Biuro Maklerskie terminie zmiany poziomu wymaganych depozytów. Informacja o zamianie poziomu zabezpieczeń zostanie udostępniona w postaci Specyfikacji Instrumentów Finansowych. Biuro Maklerskie zaznacza, iż wysokość wymaganych depozytów może w przyszłości ulec zmianie zważywszy na wynik głosowania oraz zaistniałą po nim sytuację rynkową. Prosimy o uwzględnienie zmiany poziomu zabezpieczenia w odniesieniu do posiadanych środków finansowych – może wystąpić ryzyko automatycznego zamknięcia pozycji przy braku wystarczających środków na rachunkach Alior Trader.

 

Zmianie ulegają depozyty zabezpieczające dla następujących instrumentów:

  • pary walutowe z dolarem amerykańskim: depozyt zabezpieczający wzrośnie do 2% wartości kontraktu (dźwignia finansowa równa 1:50)
  • towary spot (XAGUSD, XAUUSD, XPD/USD, XPT/USD): depozyt zabezpieczający wzrośnie do 2% wartości kontraktu (dźwignia finansowa równa 1:50)
  • CFD na indeksy giełdowe: depozyt zabezpieczający wzrośnie do 2% wartości kontraktu (dźwignia finansowa równa 1:50)
  • CFD: TNOTE(2)XX, DOLLAR.XX i EBUND.XX: depozyt zabezpieczający wzrośnie do 2% wartości kontraktu (dźwignia finansowa równa 1:50)
  • para walutowa USDMXN: depozyt zabezpieczający wzrośnie do 4% wartości kontraktu (dźwignia finansowa równa 1:25)

Zmiana depozytów zabezpieczających będzie miała miejsce w poniedziałek (7.11.2016) od godziny 12:00. Nowe poziomy depozytów zabezpieczających znajdują się w Specyfikacji Instrumentów Finansowych z dnia 3.11.2016r.

Zmiana depozytów dotyczy również pozycji otwartych przed 7.11.2016r.

powrót
Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę