JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAktualnościAktualności Biura Maklerskiego
Drukuj Poleć A A

Aktualności Biura Maklerskiego

Portfel techniczny Marcina Brendoty osiągnął w ciągu 5 lat 104% stopy zwrotu

28.07.2017 14:15

Portfel techniczny w oparciu o strategię inwestycyjną analityka Biura Maklerskiego Alior Banku Marcina Brendoty wystartował 1 lipca 2012 roku i w ciągu 5 lat osiągnął łącznie 104% stopy zwrotu (15% rocznie).

 

Portfel jest publikowany co miesiąc w serwisie informacyjnym i udostępniany bezpłatnie Klientom biura na stronie https://broker.aliorbank.pl/raporty-zbiorcze/gpw/portfel-techniczny/.

 

W skład portfela wchodzą spółki należące do WIG, które spełniają warunek płynności oraz – od lutego 2014 roku także warunek zmienności. Podstawowe zasady automatycznego algorytmu zakładają badanie trendu dla głównego indeksu i względem niego określanie kierunku transakcji oraz stopnia alokacji.

 

Na rynku wzrostowym podejmowane są inwestycje wyłącznie w akcje spółek, dla rynku spadkowego jest możliwe otworzenie krótkiej pozycji w najbliżej wygasającej serii kontraktów terminowych na WIG20.

 

Więcej o konstrukcji portfela i założeniach strategii dowiesz się z wywiadu jakiego udzielił Marcin Brendota – Arturowi Wiśniewskiemu na portalu http://okiemmaklera.com/alfa-i-beta/

 

 

 

 

Alior Bank S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko poniesienia straty. Stopień ryzyka zależy od rodzaju i klasy aktywów będących przedmiotem inwestycji. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej należy, oprócz prognozy potencjalnego zysku, określić także czynnika ryzyka, jakie mogą wiązać się z daną inwestycją. Biuro Maklerskie Alior Bank S.A. jest wydzieloną organizacyjnie i finansowo jednostką w strukturach Alior Bank Spółka Akcyjna, działającą na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego i będącą pod jej nadzorem.

powrót
Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę