JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAktualnościAktualności Biura Maklerskiego
Drukuj Poleć A A

Aktualności Biura Maklerskiego

Obowiązek posiadania kodu LEI przez osoby prawne

29.12.2017 13:05

 

Obowiązek ten dotyczy także jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą i zawierające transakcje w ramach tej działalności.

Kod LEI (z ang. Legal Entity Identifier) jest to niepowtarzalny kod identyfikujący podmioty będące stronami transakcji zawieranych na rynkach finansowych.

Kod LEI mogą Państwo uzyskać w dowolnej agencji posiadającej upoważnienie GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation). W Polsce kod jest nadawany przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

W celu uzyskania kodu LEI w KDPW należy wejść na stronę internetową www.kdpw.pl lub bezpośrednio na podstronę: https://lei.kdpw.pl i postępować zgodnie z umieszczoną tam instrukcją. Uzyskanie wymaganego numeru LEI jest odpłatne, zgodnie z cennikiem KDPW.

W przypadku nieposiadania kodu LEI przez podmiot do tego zobowiązany, prowadzone przez Biuro Maklerskie rachunki brokerskie zostaną zablokowane w dniu 3 stycznia 2018 r. Będzie to skutkowało brakiem możliwości zawierania transakcji na rynkach finansowych.

Zgłoszenie w Biurze Maklerskim faktu uzyskania kodu LEI nie jest wymagane. Biuro Maklerskie umożliwi Państwu zawieranie transakcji po dokonaniu weryfikacji w bazie kodów LEI.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Infolinią Biura Maklerskiego pod numerem telefonu 19 503.
 

powrót
Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę