JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAktualnościAktualności Biura Maklerskiego
Drukuj Poleć A A

Aktualności Biura Maklerskiego

Wdrożenie wytycznych dyrektywy MIFID II i ważne zamiany w zasadach obrotu giełdowego

03.01.2018 16:00

Uprzejmie informujemy, że w związku z wdrożeniem wytycznych dyrektywy MIFID II zostały wprowadzone ważne zmiany w zasadach obrotu giełdowego. Poniżej prezentujemy najważniejsze z nich:


- zlecenia z limitem będącym poza widełkami statycznymi lub zlecenia o wartości przekraczającej maksymalną wartość lub zlecenia z ilością przekraczającą maksymalny wolumen zlecenia - wymagają dodatkowego potwierdzenia. Potwierdzanie zleceń można ustawić w zakładce Ustawienia/Ustawienia brokerskie parametr Automatycznie potwierdzaj podtrzymanie moich zleceń na rynku. Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że wszystkie zlecenia będą wysyłane na GPW jako potwierdzone (GPW nie odrzuci zlecenia: z limitem poza widełkami statycznymi lub o wartości przekraczającej maksymalną wartość lub z ilością przekraczającą maksymalny wolumen zlecenia).


- została ustalona minimalna wartość zlecenia z wielkością ujawnioną: dla akcji i instrumentów finansowych notowanych w złotych – 50 000 zł, dla dłużnych instrumentów finansowych notowanych w złotych – 2 000 zł, dla wszystkich instrumentów finansowych notowanych w euro – 10 000 EUR.  


- zgodnie z nowymi zasadami krok notowań instrumentu zależy od jego kursu, płynności i wartości. Na podstawie tych informacji raz do roku – po ostatniej sesji marca, będą ustalane minimalne kroki notowań. Szczegółowe informacje na temat minimalnych kroków notowań dostępne są w Szczegółowych Zasadach Obrotu i na stronie www.gpw.pl.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z infolinią Biura Maklerskiego Alior Banku pod numerem 19 503.

powrót
Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę