JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaCFDEkspertPraktyczne zastosowanieWykres trendu inicjującego otwarcie/zamknięcie pozycji
Drukuj Poleć A A

Wykres trendu inicjującego otwarcie/zamknięcie pozycji

Wykres trendu inicjującego transakcje jest dla inwestora najważniejszym spośród analizowanych wykresów, ponieważ od jego kształtowania zależne jest podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Na tym wykresie również należy określić trend (jest to trend średniookresowy), ukazujący zapatrywania na kształtowanie się kursu danej pary walutowej w trakcie jednej lub kilku sesji. Do tego typu wykresu inwestor, w celu optymalizacji zysków może zastosować dodatkowe wskaźniki, np. oscylatory lub wstęgi bollingera. Po odpowiednim dostrojeniu wskaźników, inwestor dokonuje transakcji po otrzymaniu odpowiednich sygnałów zarówno z wykresu, jak i ze wskaźnika. W tym przypadku właściwe określenie trendu i dobranie odpowiedniego wskaźnika pozwala na optymalizację zysku i minimalizację ryzyka. Na przykład, jeżeli inwestor zidentyfikował trend rosnący to bazując na oscylatorze CCI (Commodity Channel Index) po przekroczeniu wartości „20” należy kupić daną akcję lub kontrakt CFD.

 

 

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę