JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaCFDEkspertPrzykładowe wskaźniki w ATŚrednie kroczące
Drukuj Poleć A A

Średnie kroczące

Średnie kroczące

Są to podstawowe wskaźniki podążające za trendem. Prosta średnia krocząca (SMA) powstaje poprzez zsumowanie z danego okresu (np. kilkanaście dni) cen zamknięcia danej pary walutowej i podzielenie otrzymanej wartości przez liczbę okresów, zdefiniowanych w interwale. Oprócz SMA zastosowanie mają średnie kroczące ważone (WMA) oraz średnie kroczące wykładnicze (EMA). Sposób ich powstawania jest podobny do przypadku SMA, jednakże wszelkie odchylenia kursu od trendu, np. korekta, mają mniejszy wpływ na kształt średniej (jest ona bardziej wygładzona).Jeżeli kurs instrumentu porusza się w trendzie, to średnie kroczące dają użyteczne sygnały otwarcia lub zamknięcia pozycji.

 

 

Sygnał do otwarcia pozycji długiej: jeżeli kurs akcji lub kontraktu CFD porusza się w trendzie wzrostowym, to sygnałem do otwarcia pozycji długiej jest moment, gdy kurs dotknie i odbije się od średniej kroczącej. Zlecenie zabezpieczające należy ustawić kilka punktów niżej niż poziom średniej kroczącej.

 

Sygnał do otwarcia pozycji krótkiej: jeżeli kurs akcji lub kontraktu CFD porusza się w trendzie wzrostowym, sygnałem do otwarcia pozycji będzie moment, gdy kurs przebije od góry linię średniej kroczącej. Zlecenie zabezpieczające należy ustawić kilka punktów powyżej średniej kroczącej.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę