JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaCFDEkspertPrzykładowe wskaźniki w ATWstęga Bollingera
Drukuj Poleć A A

Wstęga Bollingera

Jest to wskaźnik oparty na średniej kroczącej, która porusza się między dwiema liniami. Linia górna znajduje się na poziomie 2 odchyleń standardowych powyżej średniej kroczącej, a linia dolna znajduje się na poziomie 2 odchyleń standardowych poniżej średniej kroczącej. Linie te wyznaczają kanał, w którym wykres przebywa 95% czasu. W tym miejscu należy zdefiniować pojęcie odchylenia standardowego. Odchylenie standardowe jest wielkością statystyczną, informującą o wielkości różnicy między ceną zamknięcia, a ceną średnią dla danego okresu. Im większa zmienność kursu instrumentu finansowego, tym większe jest odchylenie standardowe, a co za tym idzie, szerszy jest kanał, w którym porusza się kurs tego instrumentu.

 

 

Sygnałem kupna jest moment, gdy kurs danego kontraktu lub akcji osiągnie poziom dolnej wstęgi, natomiast sygnałem sprzedaży jest moment, gdy kurs tego instrumentu osiągnie poziom górnej wstęgi.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę