JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaCFDPoczątkującyCFD na surowce
Drukuj Poleć A A

CFD na surowce

Transakcje CFD dają możliwość prostego zainwestowania w instrumenty oparte o surowce, dzięki czemu rynek surowców, który zresztą jest najstarszy na świecie, staje się przystępny dla każdego inwestora. Taka inwestycja daje możliwość zarobkowej spekulacji na cenach surowców zarówno grając na wzrosty i spadki cen. Depozyty zabezpieczające wynoszą od 1 do 10% wartości transakcji dzięki czemu można korzystać z efektu dźwigni finansowej. 

 

Większość surowców kwotowana jest w USD lub EUR, zatem podobnie jak przy indeksach wartość surowca  przeliczana jest w danej walucie.

 

Rozważmy otwarcie pozycji krótkiej na instrumencie COM.GOLD opartym o notowania złota (1 CFD odpowiada 10 uncjom kruszcu). Depozyt wynosi 1%, kwotowany jest w walucie USD ( załózmy że przy cenie 3,50 PLN). Przy tych założeniach, otwierając krótką pozycje przy poziomie 1700 potrzebujemy na depozyt 1700 x 10 x 3,50 x 1% = 595PLN. Następnie zakładamy że kurs spadnie o 5 pktów zatem naszym zarobkiem będzie 5x10x3,50 = 175 PLN co daje nam zysk z inwestycji na poziomie 29% przy zmianie kursu instrumentu bazowego o 0,3%.

 

W aplikacji Alior Trader zostały udostępnione m.in. towary: złoto, srebro, ropa, miedź, kakao, cukier i wiele innych.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę