JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaCFDŚredniozaawansowanyZarządzanie kapitałemOkreśl akceptowalną stratę
Drukuj Poleć A A

Określ akceptowalną stratę

Nie ma osób nieomylnych, nawet wśród inwestorów profesjonalnych. Inwestując w instrumenty o dużym ryzyku, należy mieć świadomość, że każda transakcja ma taki sam potencjał generowania zysku, co straty. Jeżeli inwestor nie akceptuje faktu, że transakcja może przynieść stratę, to w sytuacji, gdy pozycja generuje stratę, inwestorem żądzą negatywne emocje. Lecz jeżeli inwestor efektywnie zarządza kapitałem, to angażując do każdej transakcji maksymalnie 10% kapitału, ma 10 szans na zawarcie zyskownej transakcji.

 

Przy trafności inwestycji na poziomie 60%, inwestor odniesie sukces na rynku i poprzez stabilne zyski będzie wzrastać wartość jego portfela inwestycyjnego. Na przykład, jeśli inwestor dysponuje portfelem w wysokości 200 tys. zł, a poziom jego ryzyka wynosi 4%, oznacza to, że jego zaangażowanie w jedną transakcję będzie na poziomie 8 tys. zł. Przy takim zaangażowaniu będzie mógł dokonać 25 transakcji o wartości 8 tys. zł każda. Jeśli założymy, że wartości strat i zysków będą takie same (8 tys. zł), to przy skuteczności 60% inwestor osiągnie zysk rzędu 300 tys. zł, zawierając 25 transakcji.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę