JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaCFDŚredniozaawansowanyZarządzanie kapitałemNiech żadna transakcja nie będzie ostatnią
Drukuj Poleć A A

Niech żadna transakcja nie będzie ostatnią

Bez względu na to, czy analiza techniczna, jaką inwestor stosuje, jest poprawna, czy nie, należy tak dobrać parametry transakcji, aby kapitał dostępny pod inwestycje nie został stracony. Należy mieć na uwadze, że profesjonalny inwestor nie kieruje się chciwością, która jest powodem podejmowania nadmiernego ryzyka. Jeżeli wielkość transakcji jest odpowiednio określona, to nawet, jeżeli transakcja przyniesie straty, nie spowoduje utraty wszystkich środków.

 

Dla przykładu, mając przeznaczone na inwestycje 100 tys. zł i angażując do transakcji 10 tys. zł, to ograniczamy ryzyko do 10%. Jeżeli transakcja będzie stratna, to do dyspozycji pozostanie 90 tys. zł, które można ponownie zainwestować i odrobić poniesioną stratę. Chciwość powoduje, że inwestor jest gotów zainwestować w jedną pozycję wszystkie środki, jak tylko dostanie sygnał z jednego wskaźnika technicznego. Należy pamiętać, że rynek ciągle się zmienia i wskaźniki, które są skuteczne w trendzie bocznym, nie sprawdzą się, jeżeli nastąpi wybicie z tego trendu ku górze lub dołowi.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę