JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaCFDŚredniozaawansowanyZarządzanie kapitałemZlecenia zabezpieczające
Drukuj Poleć A A

Zlecenia zabezpieczające

Skuteczne zarządzanie portfelem cechuje się ograniczonym i znanym ryzykiem niepowodzenia. Inwestor profesjonalny, zawierając transakcję, zawsze określa punkty wejścia i wyjścia. Punkt wejścia to kurs, przy jakim inwestor otwiera pozycję. Punkt wyjścia to akceptowalny kurs, po którym zamknięta zostanie strata pozycja. W tym celu do każdego zlecenia, otwierającego pozycję, ustala się zlecenie Stop Loss. Jest to zlecenie, które zamyka pozycję, jeżeli kurs osiągnie ustalony poziom strat. Zlecenie Stop Loss działa niezależnie od tego, czy inwestor w danym momencie korzysta z platformy. Dla zleceń kupna kontraktu CFD zlecenie Stop Loss ustala się poniżej kursu otwarcia pozycji, w przypadku transakcji sprzedaży poziom Stop Loss ustala się powyżej kursu otwarcia pozycji.

 

Na przykład:

Otwierając pozycje długą na kontrakcie CFD na Złoto na poziomie cenowym 1810 USD, zlecenie Stop Loss należy ustawić na poziomie cenowym niższym niż 1 810 USD, np. na najbliższym wsparciu na poziomie 1 799,48 USD.

 

 

Otwierając pozycję krótką na kontrakcie CFD na Złoto przy poziomie cenowym 1 810 USD należy ustawić zlecenie Stop Loss na poziomie wyższym niż 1 810 USD, np. na oporze o wartości 1827,06 USD.

 

 

Prawidłowo określony poziom Stop Loss pozwala skutecznie zarządzać ryzykiem również wtedy, gdy nie korzysta się z platformy. Profesjonalni inwestorzy nigdy nie wchodzą w pozycję bez określenia punktów wyjścia.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę