JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaCFDŚredniozaawansowanyZastosowanie analizy technicznej w kontraktach CFDTrend krótkookresowy
Drukuj Poleć A A

Trend krótkookresowy

Trend krótkookresowy jest najbardziej zmienny ze względu na najkrótszy przedział czasowy, jaki obejmuje (minuty, godziny). Trend ten zmienia się wraz opublikowaniem danych makroekonomicznych lub zdarzeń nadzwyczajnych każdego dnia. Na wykresie można zauważyć kilka zmian trendu spadkowego i wzrostowego oraz kilka formacji, dających wskazówkę o prawdopodobnym ruchu cenowym kursu kontraktu CFD na Brent.

 

 

W sytuacji, gdy kierunki wszystkich trendów są zgodne, należy dokonywać transakcji zgodnych z kierunkiem trendu. Jeżeli trend średniookresowy jest inny niż długo- i krótkookresowy, to ogólny ruch cen powinien być zgodny z oczekiwaniami w dłuższym okresie. Zrozumienie zasad kształtowania się trendu jest jedną z podstawowych czynności w stosowaniu analizy technicznej. Drugą umiejętnością jest wyznaczanie poziomów wsparcia i oporu.

 

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę