JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaForexPoczątkującyAnaliza technicznaRodzaje trendów
Drukuj Poleć A A

Rodzaje trendów

Trend długookresowy

Na kurs pary walutowej w długim okresie ma wpływ polityka stóp procentowych oraz koniunktura w danej gospodarce. Jeżeli na przestrzeni kilku lat dana gospodarka rozwija się szybciej niż pozostałe, to również wartość waluty tej gospodarki będzie większa niż pozostałych. W analizie technicznej umocnienie lub osłabienie się danej waluty na skutek czynników fundamentalnych można zaobserwować na wykresach o kilkuletnim przedziale czasowym. Wykres taki ukaże długoterminowy trend, który jest podstawowym, dominującym trendem danej pary walutowej.

Trend średnioterminowy

Trend średnioterminowy to trend obserwowany w okresach kilkumiesięcznych. Jest on bardziej wrażliwy na zmianę ze względu na krótszy przedział czasowy (np:  kilka miesięcy, kilka tygodni). Na ten trend mogą mięć wpływ takie czynniki fundamentalne, jak stopa bezrobocia czy wskaźnik inflacji. W trendzie średnioterminowym można zaobserwować fazy z trendem bocznym.

 

Trend krótkookresowy

Trend krótkookresowy jest najbardziej zmiennym ze względu na najkrótszy przedział czasowy jaki obejmuje (minuty, godziny). Trend może zmieniać się wraz z publikacją danych makroekonomicznych każdego dnia czy każdej godziny. 

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę