JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaGPWPoczątkującyDodatkowe warunki zleceńTerminy ważności zleceń
Drukuj Poleć A A

Terminy ważności zleceń

Ważne na dzień bieżący (Dzień)

Warunek taki składa inwestor, który chce zawrzeć transakcję w bieżącej sesji. Oczywiście istnieje ryzyko niezrealizowania zlecenia na sesji, w której zostało złożone.

Ważne do oznaczonego dnia (Do dnia)

Zlecenie ważne jest do dnia oznaczonego jako data ważności zlecenia, jednak nie dłużej niż 365 dni. Uwaga! Przy odcięciu praw do dywidendy, praw poboru, splitach i scaleniach arkusz zleceń jest anulowany. Wówczas należny ponowić zlecenie.

Ważne do określonego czasu (Do czasu)

Zlecenia z tym typem ważności są aktywne przez okres zdefiniowany przezinwestora. Czas wygaśnięcia dotyczy bieżącego dnia sesyjnego. Ważność określa się z dokładnością do sekundy.

Ważne na zamknięcie (Zamknięcie)

Zlecenie takie będzie aktywne jedynie na najbliższym zamknięciu. Zlecenie tomożna składać w dowolnej fazie sesji giełdowej. Niezrealizowana część jest usuwana automatycznie po zakończeniufixingu na zamknięcie. Realizacja zleceń następuje zgodnie z kolejnością przyjęcia do systemu transakcyjnego.

Ważne na fixing (Fixing)

Zlecenie jest aktywne do najbliższego fixingu (otwarcia, zamknięcia, bądź odwieszeniainstrumentu). Zlecenia z tym parametrem można składać w każdej fazie sesji, a niezrealizowana część zlecenia jest zawszeusuwana po zakończeniu fixingu. Realizacja zleceń następuje zgodnie z kolejnością przyjęcia do systemu transakcyjnego.

Wykonaj i anuluj (WiN)

Jeżeli jest to zlecenie z limitem, jest ważne do momentu zawarcia pierwszej transakcji z nim związanej. Zlecenie takie umożliwia kupno lub sprzedaż przynajmniej części akcji, na które opiewa. Jeżeli zostanie zrealizowane tylko częściowo, pozostała, niezrealizowana część zostaje natychmiast anulowana.

Wykonaj lub anuluj (WuA)

Zlecenie takie składa inwestor, który chce kupić lub sprzedać określoną liczbę akcji i nie chce, aby jego zlecenie było realizowane częściowo, w kilku transakcjach. Zlecenie z oznaczeniem ważności WuA realizowane jest w całości albo nie jest realizowane w ogóle.

 

Uwaga! Zlecenia WiN i WuA nie mogą być zleceniami oczekującymi, warunki do ich wykonania sprawdzane są w momencie wprowadzenia zlecenia na giełdę.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę