JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaGPWPoczątkującyRodzaje zleceńZlecenia zabezpieczające
Drukuj Poleć A A

Zlecenia zabezpieczające

Zlecenia zabezpieczające polegają na ograniczeniu strat poprzez automatyczną sprzedaż akcji gdy cena osiągnie określoną, niską wartość (ogranicza straty do akceptowalnej wartości). W przypadku tych zleceń określamy Limit Aktywacji, czyli cenę, po osiągnięciu której nasze zlecenie trafi na rynek. Cena ta musi być niższa niż obecny kurs akcji. Rozróżniamy 2 rodzaje zleceń w zależności od warunku wykonania:

  • Stop Loss – w tego rodzaju zleceniu określamy Limit Aktywacji (LimAkt) oraz wybieramy wykonanie Po Każdej Cenie (PKC). Oznacza to, że kiedy kurs akcji spadnie do określonego przez  nas limitu aktywacji akcje automatycznie zostaną sprzedane w całości.

  • Stop Limit – w tym przypadku określamy 2 limity: Limit Aktywacji oraz dodatkowo Limit Wykonania. Oznacza to, że w przypadku osiągnięcia kursu aktywacji, nasze zlecenie wchodzi do arkusza z limitem ceny, w związku z czym nie mamy gwarancji wykonania zlecenia w całości.

Parametry zleceń:

Zlecenie sprzedaży:

Aktualny kurs > Limit Aktywacji Limit wykonania

 

Zlecenie kupna:

Aktualny kurs < Limit Aktywacji ≤ limit wykonania

 

Uwaga! Zlecenie stop loss jest ryzykowne w przypadku akcji spółek o małej płynności i dużych wahaniach kursów, ponieważ może się wykonać z kursem znacznie niższym niż założyliśmy.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę