JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaGPWŚredniozaawansowanyPodstawy Analizy TechnicznejFormacje zapowiadające kontynuację trendu
Drukuj Poleć A A

Formacje zapowiadające kontynuację trendu

Formacje trójkąta

Najczęściej spotykane są trzy rodzaje trójkątów: symetryczne, zwyżkujące oraz zniżkujące. Cechą charakterystyczną tej formacji jest to, że zakres zmiany ceny po wybiciu z formacji jest równy wysokości trójkąta, mierzonej zakresem zmian cen w początkowym etapie tworzenia tej formacji. Trójkąt symetryczny to trójkąt, w którym widać dwie zbiegające się linie. Górna linia zniżkującą oraz dolną zwyżkującą. Formacja ta zazwyczaj zapowiada kontynuacje trendu, a jej utworzenie jest tylko chwilową przerwą, po której trend jest kontynuowany. Na początku tej formacji ramiona są daleko od siebie schodząc coraz bliżej aż do wybicia z formacji górą lub dołem, zgodnie, z trendem w jaki wcześniej znajdował się kurs akcji.

 

FORMACJA TRÓJKĄTA SYMETRYCZNEGO

 

 

FORMACJA TRÓJKĄTA ZWYŻKUJĄCEGO

W trójkącie zwyżkującym górna linia biegnie poziomo a dolna wraz z wyceną instrumentu zbliża się ku niej.

 

FORMACJA TRÓJKĄTA ZNIŻKUJĄCEGO

W trójkącie zniżkującym to lina dolna jest linią poziomą a górna zniża się do niej.

 

 

 

 

 

Formacja flagi

Jest to następna formacja kontynuacji trendu, która powstaje, gdy cena danego instrumentu po pierwszym ruchu przeciwnym do trendu porusza się w równoległym kanale. Z wyglądu formacja flagi przypomina równoległobok lekko pochylony przeciwnie do trendu. Flagi występują zarówno w trendzie wzrostowym, jak i spadkowym.

 

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę