JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaGPWŚredniozaawansowanyPodstawy Analizy TechnicznejLinie trendu
Drukuj Poleć A A

Linie trendu

Wykresy w analizie technicznej umożliwiają wyznaczenie tak zwanej linii trendu jest to jedno z najprostszych narzędzi wykorzystywanych w analizie technicznej zarówno pod względem interpretacji jak również wyznaczenia. Linia trendu wzrostowego jest to prosta wyznaczona prawoskośnie ku górze wzdłuż punktów wyznaczonych przez dna kolejnych korygujących zniżek. Linia trendu spadkowego to prosta wyrysowana prawoskośnie w dół wzdłuż punktów wyznaczonych przez wierzchołki kolejnych zwyżek.

 

Aby wyznaczyć linie trendu niezbędne są dwa punkty wzdłuż, których poprowadzimy prostą, a następnie potwierdzenie wyznaczonego trendu w postaci np. trzeciego punktu, lub 50 procentowego zniwelowania spadków z ostatniej korekty.

 

 

Inwestorzy mogą wykorzystać linie trendu zarówno do kupowania akcji jak i również do określenia czasu, kiedy należy zamknąć pozycję długą. Podstawowe zasady analizy technicznej mówią iż trend ma tendencję do zachowania swojego kierunku, dlatego inwestorzy powinni wykorzystywać korekty dochodzące do linii trendu lub dotykające jej w celu zawierania transakcji zakupu akcji, a w przypadku przełamania linii do sprzedaży. Istotną cechą w linii trendu jest jej „siła”. Linia trendu, która zatrzymała spadek cen np. 8 krotnie będzie bardziej istotna niż ta którą wyznaczana np3 punkty, a przełamanie bardziej istotnej linii trendu jest tym bardziej znaczące.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę