JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaEdukacjaGPWŚredniozaawansowanyPodstawy Analizy TechnicznejWskaźniki w NOL3CCI
Drukuj Poleć A A

CCI

CCI – Commodity Channel Index

Kolejny wskaźnik z grupy oscylatorów, oscylujący wokół poziomu zerowego. Jest to bardzo popularny wskaźnik, najczęściej o okresie równym 14. Wysokie wartości wskaźnika (powyżej 100) oznaczają wykupienie, a maksymalnie niskie (poniżej -100) wyprzedanie rynku.

 

Sygnały generowane przez wskaźnik można odczytać na dwa sposoby. Pierwszą interpretacją są możliwe dywergencje w stosunku do ceny (zarówno wzrostowe jak i spadkowe). Drugim rodzajem sygnałów są strefy wykupienia i wyprzedania rynku. Jeżeli linia wskaźnika przekroczy poziom +100, może to być zapowiedzią odwrócenia trendu ze względu na przewartościowanie danego waloru. Z drugiej strony przekroczenie poziomu -100 wskazuje niedowartościowanie. Oscylator CCI bardzo często używany jest do generowania wczesnych sygnałów kupna/sprzedaży, gdyż w większości przypadków wyprzedza inne wskaźniki. Warto jednak używać go wraz z innymi, wolniejszymi wskaźnikami analizy technicznej w celu potwierdzenia wstępnego sygnału inwestycyjnego.

 

Zastosowanie wskaźnika CCI na przykładzie ceny spółki J.W. Construction.

 

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę