JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaPlatformyAlior Trader 2Inwestowanie

Inwestowanie

Platforma Alior Trader jest nowoczesna aplikacją przyjazna użytkownikowi i łatwa w obsłudze. Dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań dyspozycje można złożyć z kilku miejsc co pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu.

Zlecenia

Zlecenia

Panel Złóż zlecenie stanowi podstawową formę składania zleceń na platformie Alior Trader. Panel ten zawiera szereg opcji, które trader może ustawić przed złożeniem zlecenia.


Aby uruchomić panel składania zleceń, należy wybrać Narzędzia obrotu/Złóż zlecenie oraz wybrać dany instrument. W oknie zawarte są informacje o: rachunku, nazwie instrumentu, cenie Bid i Ask, ważności i ilości danego zlecenia, aktualnym spreadzie, wartości kontraktu wraz z przyciskami Kup/Sprzedaj. Inwestor może również wybrać rodzaj zlecenia, zlecenia powiązane Stop Loss (SL), Trailing Stop i Take Profit (TP), a także skorzystać z kalkulatora ryzyka pozwalającego na dostosowanie wielkości pozycji i odległości zlecenia Stop Loss w stosunku do wysokości środków na rachunku. 

Zlecenia bieżące

W oknie zleceń bieżących prezentowane są wszystkie zlecenia złożone przez Klienta. Każdą otwartą pozycję, a także zlecenie oczekujące możemy modyfikować w panelu Zlecenia bieżące. Przykładowo, jeżeli chcemy zmodyfikować wartość TP dla otwartej pozycji, klikamy w kolumnie TP na ikonkę ołówka, który pojawi się pod wskaźnikiem myszy. Następnie wprowadzamy nową wartość dla parametru TP otwartej pozycji i zatwierdzamy ją klawiszem Enter. Platforma Alior Trader wyświetli okno potwierdzające dokonanie modyfikacji parametru TP, które zatwierdzamy klikając przycisk OK.

Rachunek

Rachunek

Panel Rachunek zawiera szereg informacji dotyczących rachunku. Inwestor może wybrać czy wyświetlane mają być informacje dotyczące pojedynczego rachunku czy też wszystkich rachunków. W tym celu rozwijamy opcje w zakładce Rachunek.

Rejestr zdarzeń

Rejestr zdarzeń

Panel Rejestr zdarzeń służy do wyświetlania wszystkich zdarzeń związanych z otwarciem i zamknięciem pozycji oraz składaniem zleceń. Aby uruchomić panel Rejestr zdarzeń należy z menu wybrać Narzędzia obrotu -> Rejestr zdarzeń.

Monitor powiadomień

Monitor powiadomień

Panel Monitor powiadomień służy do wyświetlania wszystkich powiadomień, które zostały aktywowane na platformie. Aby uruchomić panel Monitor powiadomień należy z menu wybrać Narzędzia obrotu->Monitor powiadomień.

 

Następnie po wyborze zakresu danych, których monitor ma dotyczyć, panel Monitor powiadomień wyświetli wszystkie powiadomienia, które ukazały się na platformie w wybranym okresie.

Wybierz krok
Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę