JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaPlatformyNOL3Obsługa aplikacji

Obsługa aplikacji

NOL3 to najnowsza i najlepiej rozbudowana aplikacja do obserwacji w czasie rzeczywistym notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obsługa aplikacji jest łatwa i intuicyjna, a wbudowane narzędzia są przydatne zarówno dla początkujących inwestorów, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Instalacja

Przed przystąpieniem do instalacji aplikacji NOL3, należy zalogować się do Systemu Bankowości Internetowej. W zakładce Inwestycje /Informacje /Notowania w sekcji Warunki udostępniania znajduje się plik instalacyjny, który należy pobrać na swój komputer. 

 

Przed uruchomieniem pliku instalacyjnego, należy wylogować się z Systemu Bankowości Internetowej oraz zamknąć wszystkie uruchomione okna przeglądarki internetowej. Dwukrotne kliknięcie na ikonę pobranego pliku rozpocznie sie proces instalacji aplikacji.

 

Aby po instalacji uruchomić aplikację, należy zalogować się do Systemu Bankowości Internetowej. W każdej formatce zakładki Inwestycje istnieje możliwość uruchomienia aplikacji poprzez kliklnięcie na ikonę aplikacji w nagłówku Monitora powiadomień (u dołu strony). Innym sposobem jest wybranie zakładki Inwestycje/Informacje/Notowania. Tutaj w sekcji Obsługa notowań znajduje się link do uruchomienia aplikacji. 

 

 

Okno aplikacji

Okno aplikacji składa się z trzech elementów:

 • Menu główne podzielone na 7 kategorii,które odpowiadają za poszczególne działy i narzędzia aplikacji
 • Menu podręczne jako graficzny odpowiednik elementów zawartych w menu głównym
 • Obszar notowań, gdzie wyświetlane są notowania bieżące, wybranych przez użytkownika walorów

Do dyspozycji Klientów dostępna jest także Pomoc do aplikacji NOL3. Jest to podręcznik, w którym zawarte są szczegółowe opisy większości funkcjonalności i narzędzi dostępnych w aplikacji. Aby ułatwić Klientom nawigację, podręcznik pomocy został podzielony na dokładnie takie same kategorie jak sama funkcjonalność aplikacji, a każdy opis narzędzia znajduje się w adekwatnym do aplikacji zagłębieniu menu.

 

Podręcznik pomocy można uruchomić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest uruchomienie podręcznika poprzez menu główne, w zakładce Pomoc/Przewodnik. Dodatkowo w każdej chwili istnieje możliwość uruchomienia podręcznika poprzez klawisz F1 w dowolnym oknie programu.

Umowa abonencka

Przez pierwsze 30 dni od założenia rachunku brokerskiego wszyscy Klienci otrzymują dostęp do rachunku Inwestor Start, zawierającego maksymalne parametry aplikacji oraz umożliwiającego obserwację pełnego arkusza zleceń.

 

Po upływie okresu startowego, korzystanie z aplikacji możliwe jest po podpisaniu Umowy abonenckiej o udostępnianie serwisów giełdowych przez Biuro Maklerskie Alior Bank S.A. Umowa nie nakłada na Klienta opłat za korzystanie z aplikacji do notowań giełdowych ani żadnych innych konsekwencji prawnych.

 

Po podpisaniu umowy i zakończeniu okresu testowego, Klient otrzymuje bezpłatny dostęp do rachunku Inwestor Standard, umożliwiającego korzystanie z aplikacji do notowań giełdowych z jedną ofertą z arkusza zleceń.

Status połączenia aplikacji

Uruchamiając notowania giełdowe, należy przede wszystkim sprawdzić stan połączenia aplikacji z serwerem banku. Informacja o statusie prezentowana jest w prawym górnym rogu głównego okna. Kolor oraz tekst odzwierciedla prawidłowość komunikacji z serwerem:

 • kolor zielony, ON-LINE – oznacza poprawny stan połączenia,
 • kolor czerwony, OFF-LINE – całkowity brak połączenia,
 • kolor żółty, ŁĄCZENIE – oznacza próbę łączenia z serwerem.

 

Gdy kolor lampki jest czerwony należy sprawdzić poprawność połączenia z Internetem, ustawienia programów antywirusowych lub firewall, a także w przypadku sieci korporacyjnych czy połączenie nie wymaga skonfigurowania tzw. serwera proxy.

 

Większość problemów użytkownik może rozwiązać samodzielnie korzystając z informacji w dziale Dodatkowe informacje - Problemy z aplikacją.


W przypadku problemów prosimy o kontakt z Infolinią Biura Maklerskiego - 19 503 czynną od 7.00 do 22.00 w dni robocze.

 

 

 

Personalizacja ustawień

Aplikacja notowania OnLine 3 jest stworzona w taki sposób, aby każdy użytkownik mógł ją dopasować do własnych potrzeb i upodobań. Jedną z głównych możliwości jest dowolne dodawanie zakładek z walorami.

 

Dodatkowo w zakładce Właściwości użytkownik może zdefiniować kolorystykę całej aplikacji oraz jej poszczególnych elementów.

 

W zakładce Narzędzia znajdują się elementy bardzo pomocne przy obserwacji sytuacji na giełdzie np. Wykresy, Monitor sesji, Informacje PAP lub Arkusz zleceń i wiele innych.

 

Zdefiniowane elementy (zakładki oraz uruchomione narzędzia) będą się pojawiać przy każdym uruchomieniu aplikacji, pod warunkiem, że użytkownik zapisze ustawienia bieżącej sesji na swoim dysku lub też wyeksportuje je na serwer biura. Można to zrobić w zakładce Sesja.

 

Poprzez opcję Otwórz sesję Inwestorzy mogą korzystać z profili zdefiniowanych przez siebie lub wybrać jedną z czterech zdefiniowanych przez Biuro Maklerskie propozycji, zawierających określone zestawy zakładek z wybranymi walorami, wyświetlonych w odpowiedniej kolorystyce i z różnymi narzędziami dodatkowymi.

Dostępne rachunki

Ilości ofert prezentowanych w czasie rzeczywistym użytkownikowi i dostępności do innych elementów aplikacji NOL3 uzależniona jest od posiadanego rodzaju rachunku. Klienci maja pełną swobodę zmiany wykorzystywanego rachunku, a opłata za płatne rachunki pobierana jest jedynie za rzeczywiste ich wykorzystanie.

 

Klienci indywidualni mogą skorzystać z rachunków:

 • Inwestor - bez dostępu do aplikacji NOL3 - bezpłatny
 • Inwestor Standard - z dostępem do jednej oferty - bezpłatny
 • Inwestor Plus - z pięcioma ofertami - 88,18 zł
 • Inwestor Max - z pełnym arkuszem zleceń - 150,54 zł
 • Inwestor Start - rachunek dostępny przez 30 dni od pierwszego uruchomienia aplikacji NOL3 - bezpłatny

 

Jeżeli na rachunku brokerskim generowane są odpowiednie wielkości obrotów, istnieje możliwość ubiegania się o zwolnienie z opłaty za wyższe, płatne rachunki. Informacja o wysokości generowanych obrotów na rachunku brokerskim i jaki nazwa rachunku przysługującego bezpłatnie przy zadanej ich wielkości znajduje się w Systemie Bankowości Internetowej w zakładce Inwestycje/Informacje.

 

Wybierz krok
Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę