JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAnalizyForex/MakroFX Tygodniowy
Drukuj Poleć A A

FX Tygodniowy

Podsumowanie
 
USA – Dane o sprzedaży detalicznej okazały się być niejednoznaczne: w styczniu sprzedaż (+0,2% m/m) zaskoczyła pozytywnie (bardziej in plus w ujęciu bez samochodów +0,9%), ale wyraźnie zrewidowano w dół grudniowe odczyty. Lepsze od oczekiwań okazały się być dane o styczniowych zamówieniach na dobra trwałego użytku (+0,4% m/m i rewizja w górę poprzedniego miesiąca). Podane w czwartek cotygodniowe dane z rynku pracy okazały się by nieco gorsze od konsensusu (initial claims 229 tys.), słabsze były także styczniowe dane o sprzedaży nowych domów (607 tys. vs oczekiwania 620 tys. i 652 tys. w grudniu). W ubiegły poniedziałek Biały Dom przedstawił w poniedziałek propozycję budżetu na rok 2020, która przewiduje ograniczenie wydatków na pomoc zagraniczną, Departament Stanu i osłony socjalne, a przeznaczenie 8,6 mld USD na budowę muru na granicy USA z Meksykiem. Budżet ma wynieść 4,7 bln USD. W piątek Prezydent D. Trump oznajmił, że wetuje decyzję Kongresu USA ws. stanu wyjątkowego, który wprowadził, aby uzyskać fundusze na budowę muru na granicy z Meksykiem. Negocjacje handlowe z Choinami nadal trwają, rynki czekają na ustalenia.
 
Europa – W strefie euro podano lutowy odczyt inflacji konsumenckiej HICP, która przyspieszyła z 1,4% r/r do 1,5% r/r. Członek zarządu EBC B. Coeure powiedział, że decyzja EBC o zaoferowaniu bankom nowych pożyczek i wydłużeniu okresu obowiązywania rekordowo niskich stóp procentowych w eurolandzie - nie oznacza, że bank zmienia kurs w swojej polityce monetarnej.
 
Polska – Jedyną ważną publikacją ubiegłego tygodnia była inflacja CPI w lutym, która przyspieszyła mocniej niż oczekiwano do 1,2% r/r. Jednocześnie zrewidowano w dół styczniowy odczyt do 0,7% r/r.
 
Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę