JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAnalizyForex/MakroFX Tygodniowy
Drukuj Poleć A A

FX Tygodniowy

Podsumowanie:
USA

Negocjacje handlowe USA z Chinami nadal trwają. Chiny wezwały USA do prowadzenia negocjacji handlowych na równych zasadach, a minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi powiedział amerykańskiemu sekretarzowi stanu Mike'owi Pompeo, że nadal jest możliwe wypracowanie porozumienia. Kwietniowe dane o sprzedaży detalicznej okazały się być gorsze niż oczekiwano (sprzedaż bez samochodów wzrosła o jedynie 0,1% m/m, a konsensus zakładał 0,7%). Produkcja przemysłowa spadła o 0,5% m/m, a oczekiwano braku zmian. Lepsze od oczekiwań były kwietniowe dane z rynku nieruchomości (wydane pozwolenia na budowę domów i rozpoczęte budowy).

 

Europa

PKB w strefie euro w I kwartale 2019 r. wzrósł o 1,2% r/r (zgodnie z oczekiwaniami), a w Niemczech wzrósł o 0,6% r/r (poniżej oczekiwań). Natomiast inflacja konsumencka HICP w strefie euro w kwietniu wzrosła zgodnie z oczekiwaniami do 1,7% r/r.

 

Polska

PKB w I kw. wzrósł o 4,6% r/r pobijając konsensus na poziomie 4,5%. Inflacja konsumencka w kwietniu wyniosła zgodnie z wstępnym odczytem 2,2% r/r. W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie RPP, które zgodnie z oczekiwaniami nie zmieniło poziomu stóp procentowych (główna 1,5%).

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę