JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAnalizyForex/MakroRaport Rynkowy dzienny
Drukuj Poleć A A

Raport Rynkowy dzienny

Informacje gospodarcze
Z kraju:
Produkcja przemysłowa we wrześniu 2018 r. rosła r/r w 24 branżach spośród 34 - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.
Wzrost produkcji przemysłowej w październiku będzie zbliżony do 7%, a budowlanej do 20% - oceniają Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu do środowych danych GUS.
Zmiana w podatku od kopalin spowoduje ubytek dochodów budżetu w wysokości 35 mln zł w '19 i 67 mln zł w 2020 roku - podało Ministerstwo Finansów w OSR noweli ustawy.
Ze świata:
Dziś o 14:30 w USA opublikowane zostaną dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych za ostatni tydzień.
Prezydent Donald Trump powiedział w środę w wywiadzie dla telewizji Fox Business, że Fed jest jego największym zagrożeniem, ponieważ zbyt szybko podnosi stopy procentowe. Trump coraz częściej atakuje politykę banku centralnego USA - wskazuje Reuters.
Kilkoro członków FOMC uważa za konieczne kontynuowanie podwyżek stóp procentowych w długim okresie - wynika z protokołu z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. Stopniowe podejście do podwyższania stóp procentowych bilansuje ryzyka, że podwyżki mogą odbywać się zbyt szybko lub zbyt wolno - uważa Fed.
Nieliczni członkowie FOMC oczekują, że polityka monetarna powinna stać się umiarkowanie restrykcyjna przez jakiś czas. Natomiast kilkoro z nich oceniło, że istnieje konieczność, by tymczasowo podnieść stopy procentowe powyżej formułowanych wcześniejszych szacunków podwyżek w długim okresie, aby zredukować ryzyko przekroczenia 2% celu inflacyjnego i uniknąć znaczącej nierównowagi finansowej - napisano w protokole "minutes" Fedu.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę