JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAnalizyForex/MakroRaport Rynkowy dzienny
Drukuj Poleć A A

Raport Rynkowy dzienny

Informacje gospodarcze
Z kraju:
Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2018 roku wzrósł o 5,1% r/r oraz wzrósł o 0,9% k/k wobec wzrostu w I kw. na poziomie 5,2% r/r - wynika z flash szacunku GUS.
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu 2018 r. wzrosły r/r o 2,0%, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny spadły o 0,2% - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.
Wciąż nie jest wykluczone, że w 2018 r. wystąpi konieczność złożenia wniosku o obniżkę stóp procentowych - uważa Eryk Łon, członek RPP. Dodał, że obecnie scenariuszem bazowym jest utrzymanie stóp proc. na niezmienionym poziomie.
Obecny poziom stóp proc. sprzyja utrzymaniu gospodarki Polski na ścieżce zrównoważonego wzrostu - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów Leszek Skiba.
Sprzedaż obligacji detalicznych w lipcu wyniosła 1 093 mln zł wobec 1 178 mln zł w czerwcu - podało w poniedziałek Ministerstwo Finansów w komunikacie.
Ze świata:
Dziś o 11:00 w strefie euro opublikowany zostanie PKB za 2q br.
Dziś o 11:00 w strefie euro opublikowana zostanie produkcja przemysłowa za czerwiec.
Dziś o 11:00 w Niemczech opublikowany zostanie Indeks ZZEW za sierpień.

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę