JESTEŚ TUTAJ: Strona głównaAnalizyGPWKomentarz poranny z rynku futures
Drukuj Poleć A A

Komentarz poranny z rynku futures

Utrzymująca się w godzinach handlu na krajowym rynku zwyżka na giełdach zachodnich, zwłaszcza amerykańskich, rozbudziła pozytywne nastawienie wśród rodzimych uczestników rynku. Na diagramie dziennym podstawową zmianą jest obrona 1,5 miesięcznej wzrostowej linii wsparcia, która jeszcze dzień wcześniej wydawała się przełamana wysoką, ciemną świecą przy podwyższonym wolumenie. Teraz w kontrze pojawiła się wysoka, biała marobuzu przy wolumenie nieznacznie niższym, ale za to rosnącym LOP. Sygnał sprzedaży utrzymuje się na MACD. Na diagramie 60-min mocny zwrot jaki został wykonany w trakcie wczorajszej sesji znalazł mocne odreagowanie na wskaźnikach AT, na MACD po wcześniejszych dywergencjach jest aktywny sygnał kupna, obecnie wskaźnik zmierza w stronę poziomu równowagi. Na RSI ma miejsce wybicie z kanału spadkowego co również stanowi istotne wskazanie.

 

Na rynkach amerykańskich w wieczornych godzinach naszego czasu notowania głównych indeksów lekko słabły cofając się poniżej poziomów z godziny zamknięcia krajowych notowań, co implikowałoby słabsze otwarcie z dzisiejszym dniem. Aczkolwiek notowania kontraktów terminowych na DAX z początkiem dnia zyskują na wartości neutralizując wydarzenia za oceanem. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie ECB, nie są oczekiwane żadne zmiany względem wcześniejszych wypowiedzi, zwłaszcza dotyczące wygaszenia programu skupu aktywów. /Marcin Brendota/

 

 

Pliki do pobrania

Infolinia Biura Maklerskiego 19 503
2012 © Alior Bank S.A. Korzystanie z serwisu odbywa się na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Portalu Internetowego Alior Bank S.A.
Realizacja: Ideo
Zgłoś uwagę